عکاسی لوازم آرایشی + بهترین تنظیمات دوربین

عکاسی لوازم آرایشی

در دنیای امروز، تقاضای محصولات آرایشی و مراقبت از پوست شدیداً افزایش‌یافته است. بنابراین، فروش لوازم آرایشی در شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه‌ها رشد قابل‌توجهی دارد. یکی از راه‌هایی که بازاریابی محصولات زیبایی را آسان می‌کند، تولید محتوای تصویری است. عکاسی لوازم آرایشی به شما این امکان را می‌دهد تا محصولات خود را به شیوه جذاب به مخاطبان هدف خود معرفی کنید. البته ممکن است هدف شما در عکاسی از محصولات زیبایی متفاوت باشد؛ برای مثال، برخی از عکس‌ها برای تبلیغات بنری و بعضی از آن‌ها برای صفحه محصول در فروشگاه آنلاین کاربرد دارند. اما در حالت کلی هدف اصلی این است که عکس‌های لوازم آرایشی مشتری را برای خرید بیشتر ترغیب کنند. در این مقاله نکات حرفه‌ای برای عکاسی از محصولات آرایشی را توضیح خواهیم داد تا با استفاده از آن‌ها فروش محصولاتتان را افزایش دهید.

چرا عکاسی لوازم آرایشی برای صاحبان کسب‌وکار مهم است؟

عکاسی از محصولات زیبایی علاوه بر اینکه فروشگاه آنلاین و فیزیکی را جذاب می‌کند، فروش محصولات و خدمات مرتبط با صنعت زیبایی را افزایش می‌دهد؛ برای مثال، عکس‌های باکیفیت از لوازم آرایشی، سالن زیبایی را حرفه‌ای نشان می‌دهد و افراد بیشتری از این سالن خدمات دریافت می‌کنند.

در دنیای امروز، تقاضای محصولات آرایشی و مراقبت از پوست شدیداً افزایش‌یافته است.
در دنیای امروز، تقاضای محصولات آرایشی و مراقبت از پوست شدیداً افزایش‌یافته است.

این تأثیرگذاری به‌قدری زیاد است که اگر به تصاویر محصولات و خدمات زیبایی خودتان اهمیت ندهید، کسب‌وکارتان با شکست مواجه می‌شود. عکاسی لوازم آرایشی به این دلیل اهمیت زیادی دارد که مشتریان هنگام خرید محصولات زیبایی، از استفاده محصول تجربه‌ای ندارند یا حتی بعضی مواقع نمی‌توانند قبل از خرید آن محصول را امتحان کنند.

عکس‌های با جزئیات و زیبا از لوازم آرایشی به مشتریان شما کمک می‌کند محتویات درونی محصول را ببینند و نتایج استفاده از آن را درک کنند. همچنین مشتریان می‌توانند رنگ واقعی محصولات را بادقت بالا مشاهده کنند. شما می‌توانید با گرفتن عکس‌های متفاوت از محصولات آرایشی، به مشتریان خود در انتخاب محصول مشاوره دهید و خرید را برای آن‌ها آسان کنید.

عکس‌های باکیفیت از لوازم آرایشی، سالن زیبایی را حرفه‌ای نشان می‌دهد
عکس‌های باکیفیت از لوازم آرایشی، سالن زیبایی را حرفه‌ای نشان می‌دهد.

نکات مهم برای عکاسی از محصولات آرایشی

احتمالاً شما یک عکاس حرفه‌ای یا فروشنده لوازم آرایشی هستید و می‌خواهید از طریق عکاسی محصول، ویژگی‌های شاخص لوازم آرایشی را به نمایش بگذارید. اگر می‌خواهید از محصولات زیبایی عکس‌های چشم‌نوازی بگیرید، یادگیری نکات و ترفندهای مهم درباره این ایده عکاسی به شما کمک می‌کند.

خلق تصاویر جذاب از محصولات زیبایی، از زمان قبل از عکاسی شروع می‌شود و تا پس از پایان کار ادامه دارد؛ برای مثال، نحوه نورپردازی، ویرایش عکس محصولات با فتوشاپ یا استفاده مناسب از تجهیزات جانبی در افزایش کیفیت تصاویر محصولات آرایشی بسیار تأثیرگذار هستند. نکات اجرایی و کاربردی که نمونه کارهای عکاسی از لوازم آرایشی شما را شگفت‌انگیز می‌کنند، عبارت‌اند از:

بهترین روش برای ارتقای کیفیت عکس‌های لوازم آرایشی این است که نورپردازی را در اولویت قرار دهید.
بهترین روش برای ارتقای کیفیت عکس‌های لوازم آرایشی این است که نورپردازی را در اولویت قرار دهید.

بیشتر بخوانید: عکاسی از لوازم آرایشی؛ از ایده و ابزار تا اجرا

به نورپردازی عکس‌های لوازم آرایشی اهمیت زیادی بدهید

تصاویر محصولات زیبایی باید جزئیات را بادقت بالایی نشان دهند. بهترین روش برای ارتقای کیفیت عکس‌های لوازم آرایشی این است که نورپردازی را در اولویت قرار دهید. البته بهتر است علاوه بر اجرای حرفه‌ای نور، به خلاقیت در نورپردازی هم دقت کنید؛ برای مثال، می‌توانید از لوازم آرایشی در شرایط کم‌نور و تاریک، نور زیاد یا نورهای رنگی عکس بگیرید.

همچنین نورپردازی حرفه‌ای به این معنا نیست که شما باید از نورهای فلاش استفاده کنید؛ بهره‌مندی خلاقانه از نورهای طبیعی هم عکس‌های جذابی از لوازم آرایشی را به شما ارائه می‌دهد.

قبل از عکاسی محصولات را تمیز کنید

بسته‌بندی برخی از محصولات آرایشی به‌منظور امتحان آن توسط بیوتی بلاگرها یا نشان‌دادن محتویات درون آن باز می‌شود. هنگام استفاده از این محصولات، مقداری از آن‌ها با بسته‌بندی یا ظرف محصول برخورد می‌کنند و آن را کثیف می‌کنند؛ حتی برخی از دوربین‌ها جزئیاتی مانند اثر انگشت را بادقت بالا ثبت می‌کنند و محصول شما را بی‌کیفیت نشان می‌دهند.

بهتر است قبل از شروع کار، از تمیز بودن محصول مطمئن شوید. مشتریان با تماشای عکس محصولاتی که تمیزتر هستند، به شما راحت‌تر اعتماد می‌کنند. البته امکان دارد شما برای عکاسی لوازم آرایشی درب آن را باز کنید؛ اما این به معنای کثیف بودن آن نیست.

هنگام عکاسی در ترکیب رنگ پس‌زمینه و محصول خلاقیت ایجاد کنید

اگر می‌خواهید از عکسی که می‌گیرید برای صفحه محصول فروشگاه آنلاین استفاده کنید، بهتر است پس‌زمینه را سفید کنید. البته در مواردی هم که می‌خواهید پس‌زمینه را پس از عکاسی ویرایش کنید، آن را سفید در نظر بگیرید.

باید هم‌زمان با خلاقیت، پس‌زمینه و عکس را ساده نگه دارید.
باید هم‌زمان با خلاقیت، پس‌زمینه و عکس را ساده نگه دارید.

اما اگر می‌خواهید این عکس را در شبکه‌های اجتماعی یا بنرهای تبلیغاتی به کار ببرید، پس‌زمینه آن را از حالت سفید خارج کنید. برای این منظور، می‌توانید از ترکیب رنگ‌های مکمل با رنگ محصول بهره‌مند شوید یا از محصول همراه با لوازم جانبی عکس بگیرید.

پس‌زمینه خلاقانه، انتشار عکس‌های شما در فضای مجازی را تقویت می‌کند و محصول آرایشی شما به افراد زیادی معرفی می‌شود. از طرفی ایجاد خلاقیت در طرح و ترکیب عکس، در معرفی محصولات جدید نقش مؤثری دارد.

البته نکته مهم‌تر این است که باید هم‌زمان با خلاقیت، پس‌زمینه و عکس را ساده نگه دارید. عکس‌های شلوغ تبلیغ یا معرفی محصول را از هدف اصلی گمراه می‌کنند. بنابراین، باید تمرکز خود را روی محصول بگذارید و از ابزار جانبی فقط برای افزایش جذابیت استفاده کنید.

از رنگ‌های متنوع محصول عکس بگیرید

ارائه و فروش محصولات آرایشی در فروشگاه اینترنتی با فروشگاه فیزیکی تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای ندارد و اصول کلی در هر دو حالت تقریباً یکسان است. اگر هنگام خرید حضوری به ویترین مغازه‌های لوازم آرایشی دقت کنید، رنگ‌های متنوع محصولات را روی برچسب‌های مختلف می‌بینید. همچنین محصولاتی را با درب باز مشاهده می‌کنید که برای تست قبل از خرید در قفسه‌ها قرار داده شده‌اند.

هنگام عکاسی از محصولات زیبایی خلاقانه عمل کنید
هنگام عکاسی از محصولات زیبایی خلاقانه عمل کنید.

شما می‌توانید تنوع رنگ لوازم آرایشی را به‌راحتی در صفحه مجازی محصول به مشتریان نشان دهید. همچنین برای نشان‌دادن اثر محصول پس از استفاده، می‌توانید از بلاگرهای زیبایی کمک بگیرید تا پس از استفاده از آن محصول، عکس یا فیلم بگیرند. تصاویر قبل و بعد استفاده از محصول آرایشی، راهنمای خرید مطمئن برای بانوان هستند.

در عکاسی لوازم آرایشی یک سبک خاص پیدا کنید

شما می‌توانید هنگام عکاسی از محصولات زیبایی خلاقانه عمل کنید؛ برای مثال، می‌توانید با نورپردازی‌های متنوع یا فیلترهای نرم‌افزاری، تصاویر جذابی خلق کنید.

اما پیشنهاد می‌کنیم به‌مرورزمان به سبک ثابت برسید و بیشتر مواقع از آن پیروی کنید؛ برای مثال، از عکاسی فلت لی یا عکاسی مینیمال برای خلق تصویر محصولات بهره ببرید. پیروی از یک سبک خاص در عکاسی محصولات، در برندسازی بسیار مفید و مؤثر است.

بیشتر بخوانید: لوازم عکاسی مدلینگ؛ راهنمای عکاسی، لوازم و تنظیمات عکاسی فشن!

روی نورپردازی زمان بگذارید
روی نورپردازی زمان بگذارید.

در عکاسی از محصولات آرایشی سردرگم نشوید

اگر در اصول عکاسی از محصول مهارت داشته باشید، عکاسی از محصولات زیبایی علاوه بر اینکه ذهن شما را درگیر نمی‌کند، برای شما به یک سرگرمی تبدیل می‌شود. در حالت کلی مراحل گرفتن عکس محصولات زیبایی به شرح زیر هستند:

  1. روی نورپردازی زمان بگذارید؛ برای استفاده از نور طبیعی، عکس خود را کنار پنجره بگیرید. اگر نور به طور مستقیم از پنجره می‌تابد، منتظر بمانید تا عبور کند و از آن به‌عنوان یک منبع نور بهره‌مند شوید.
  2. پس‌زمینه مناسب با عکس را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید پس‌زمینه سفید ایجاد کنید، از یک خیمه نور یا جعبه عکاسی کمک بگیرید تا از ایجاد تعادل بین نور و سایه مطمئن‌تر شوید.
  3. لوازم جانبی را انتخاب کنید و آن‌ها را در پس‌زمینه بچینید. سپس از زاویه جانبی عکس بگیرید. در نهایت نتیجه کارهایتان را مقایسه کنید تا به بهترین عکس برسید. عکاسی از زاویه‌های متفاوت به شما کمک می‌کند تا این کار با خلاقیت بیشتری انجام دهید.
 شما می‌توانید با ایجاد تغییر در تنظیمات دوربین‌های دیجیتال، میزان نوری که وارد آن می‌شود را مطابق با ایده خودتان کنترل کنید.
شما می‌توانید با ایجاد تغییر در تنظیمات دوربین‌های دیجیتال، میزان نوری که وارد آن می‌شود را مطابق با ایده خودتان کنترل کنید.

بیشتر بخوانید: عکاسی از محصول؛ تنظیمات دوربین، تجهیزات لازم، ایده و راهنمای اجرا

بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی از محصولات آرایشی

همه عکس‌ها توسط نور ایجاد می‌شوند و نورپردازی در خلق عکس‌ها مؤثرترین نقش را دارد. در عکاسی باید علاوه بر اینکه به تأمین منبع نور اهمیت می‌دهید، دوربین را به‌درستی تنظیم کنید تا بهترین عکس‌های محصولات ثبت کنید.

شما می‌توانید با ایجاد تغییر در تنظیمات دوربین‌های دیجیتال، میزان نوری که وارد آن می‌شود را مطابق با ایده خودتان کنترل کنید. تنظیماتی که برای نورپردازی در عکاسی از محصولات زیبایی کاربرد دارند، عبارت‌اند از:

دیافراگم

دیافراگم با لنز دوربین مرتبط است. شما با تغییر دیافراگم دوربین، تعیین می‌کنید چقدر باز یا بسته باشد؛ عدد بزرگ‌تر روی دوربین، دیافراگم کوچک‌تر و عدد کوچک‌تر دیافراگم بزرگ‌تر را نشان می‌دهد. در حالت کلی اگر عدد بزرگ‌تر را انتخاب کنید، نور کمتری به دوربین وارد می‌شود.

اگر در شرایط کم‌نور عکاسی می‌کنید، باید دیافراگم دوربین را روی عدد کوچک‌تر تنظیم کنید تا نور بیشتری به دوربین وارد شود. در حالت کلی هنگام عکاسی از محصولات، بهتر است از دیافراگم کم تا متوسط استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم تنظیمات F STOP را روی دوربینتان انتخاب نموده و عکس‌های حاصل از آن را نتایج قبلی مقایسه کنید. ایراد اصلی هنگام انتخاب دیافراگم بزرگ‌تر در عکاسی از محصولات این است که تصویر را تا حدودی تار می‌کند. همچنین اگر حرکت کنید یا تکان بخورید، میزان تاری تصویر بیشتر می‌شود.

سرعت شاتر

تنظیم سرعت شاتر دوربین، مدت زمانی که شاتر باز می‌ماند را تعیین می‌کند. این تنظیم برای عکاسی در فضای بیرون با نور طبیعی، روی عددهای بزرگ‌تر انتخاب می‌شود. اما بهترین حالت برای عکاسی از محصولات، سرعت شاتر 1 به 125 یا بالاتر است. شما می‌توانید با این تنظیم، لرزش دوربین را به مقدار زیادی از بین ببرید تا به تصویر واضح‌تری برسید.

ISO

شما باید زمانی که در محیط کم‌نور و تاریک عکس می‌گیرید، به تنظیم ISO دوربین اهمیت بیشتری بدهید و برای رسیدن به یک ISO مناسب تلاش کنید. اما اگر سایر تنظیمات دوربین شما متعادل است و نور مناسبی دارید، مقدار ISO کمتر را برای عکاسی محصول انتخاب کنید.

عکاسی از محصولات زیبایی به‌قدری مهم است که برخی از عکاسان به طور حرفه‌ای فقط در این زمینه فعالیت می‌کنند. البته خبر خوشایند این است که برای عکاسی لوازم آرایشی نیازی نیست با تیم حرفه‌ای عکاسی فعالیت کنید و گرفتن عکس‌های خلاقانه از لوازم آرایشی به‌تنهایی ممکن است.

این توصیه بیشتر برای کسب‌وکارهای کوچک کاربرد دارد. اگر صاحب یک برند بزرگ در صنعت زیبایی هستید، بهتر است برای عکاسی از محصولات و خدماتتان از عکاس‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم برای عکاسی از محصولات آرایشی، ابتدا روی نورپردازی زمان بگذارید و سپس برای ثبت عکس‌های خلاقانه برنامه‌ریزی کنید.

منبع +++

1,380,000 تومان1,860,000 تومان
1,380,000 تومان1,860,000 تومان
190,000 تومان390,000 تومان
225,000 تومان325,000 تومان
260,000 تومان

بک دراپ چوبی

بک دراپ چوبی کد ۲۵۴

430,000 تومان
220,000 تومان
220,000 تومان260,000 تومان
220,000 تومان260,000 تومان
220,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
230,000 تومان
چرا عکاسی لوازم آرایشی برای صاحبین کسب و کار ها مهم است؟

عکاسی از محصولات زیبایی علاوه بر اینکه فروشگاه آنلاین و فیزیکی را جذاب می‌کند، فروش محصولات و خدمات مرتبط با صنعت زیبایی را افزایش می‌دهد؛ برای مثال، عکس‌های باکیفیت از لوازم آرایشی، سالن زیبایی را حرفه‌ای نشان می‌دهد و افراد بیشتری از این سالن خدمات دریافت می‌کنند.

مراحل عکاسی از لوازم آرایشی چیست؟

1.روی نورپردازی زمان بگذارید؛ برای استفاده از نور طبیعی، عکس خود را کنار پنجره بگیرید. اگر نور به طور مستقیم از پنجره می‌تابد، منتظر بمانید تا عبور کند و از آن به‌عنوان یک منبع نور بهره‌مند شوید.
2.پس‌زمینه مناسب با عکس را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید پس‌زمینه سفید ایجاد کنید، از یک خیمه نور یا جعبه عکاسی کمک بگیرید تا از ایجاد تعادل بین نور و سایه مطمئن‌تر شوید.
3.لوازم جانبی را انتخاب کنید و آن‌ها را در پس‌زمینه بچینید. سپس از زاویه جانبی عکس بگیرید. در نهایت نتیجه کارهایتان را مقایسه کنید تا به بهترین عکس برسید. عکاسی از زاویه‌های متفاوت به شما کمک می‌کند تا این کار با خلاقیت بیشتری انجام دهید.

بهترین پس زمینه برای عکاسی از محصولات آرایشی برای فروشگاه های آنلاین چیست؟

اگر می‌خواهید از عکسی که می‌گیرید برای صفحه محصول فروشگاه آنلاین استفاده کنید، بهتر است پس‌زمینه را سفید کنید. البته در مواردی هم که می‌خواهید پس‌زمینه را پس از عکاسی ویرایش کنید، آن را سفید در نظر بگیرید.

1 دیدگاه برای “عکاسی لوازم آرایشی + بهترین تنظیمات دوربین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *