عکاسی از لباس؛ ترندهای ۲۰۲۳ 👔 نکات، ترفندها و رفع چالش‌ها

عکاسی از لباس

لباس جزو جدانشدنی از سبد خرید انسان‌ها در سرتاسر دنیا است. اما برای پرزنت لباس و ترغیب کاربران به خرید نیاز است تا محصولتان را برای آنها واقعی کنید تا دیگر حس نکنند که نیاز است حضوری به مغازه بیایند. بهترین شیوه فروش لباس استفاده کردن از تکنیک‌هایی است که در سرتاسر دنیا درحال اجرا است. در مقاله عکاسی از لباس قصد داریم تا تمام ناگفته‌ها و هرآنچه که برای عکاسی از لباس نیاز دارید را برایتان شرح دهیم.

عکاسی از لباس

اگر مطمئن نیستید که چگونه برای اولین عکاسی خود برنامه ریزی کنید، نگران نباشید. در اولین بخش این مقاله 7 قدم برای راحتتر کردن پروژه عکاسی از لباس را گردآوری کرده‌ایم. این بخش را با دقت مطالعه نمایید.

لباس خود را آماده کنید

بسیاری از عکاسان حرفه‌ای از فتوشاپ برای ویرایش تمام ایرادات لباس استفاده می کنند، مانند: چین و چروک، گرد و غبار،… یک فتوشاپ‌کار ماهر می‌تواند حتی بزرگترین مشکلات را برطرف کند.

بسیاری از عکاسان حرفه‌ای از فتوشاپ برای ویرایش تمام ایرادات لباس استفاده می کنند
بسیاری از عکاسان حرفه‌ای از فتوشاپ برای ویرایش تمام ایرادات لباس استفاده می کنند

اما اگر تازه شروع کرده‌اید و دانش اندکی از فتوشاپ دارید، این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم. فتوشاپ می‌تواند در عکستان جادو کند، اما برای یادگیری حرفه‌ای آن نیاز به مدتی زمان دارید، پس عجله نکنید.در این مرحله، بهتر است قبل از گرفتن عکس، وسایل خود را شخصاً زیبا جلوه دهید. این کار می‌تواند زمان صرف شده برای ادیت عکس را به شدت کاهش دهد.

چک لیست بررسی لباس برای عکاسی از لباس:

 • تمام لباس را از بالا به پایین با دقت بررسی کنید تا هر گونه مشکل یا نقص را پیدا کنید.
 • هرگونه چین و چروک را که می‌بینید، اتو کنید یا بخار دهید.
 • برای پاک کردن گرد و غبار از برس پرز می‌توانید استفاده کنید.
 • از قیچی برای جدا کردن نخ‌های اضافی استفاده کنید.
 • لباس را روی چوب لباسی قرار دهید یا طوری قرار دهید که دوست دارید در عکس نهایی به نظر برسد، سپس یک بار دیگر آن را از نظر فنی بررسی کنید تا زدگی یا پارگی نداشته باشد.

بعد از تمام شدن عکاسی و شروع ادیت‌ها، بابت کارهایی که در بالا گفتیم و انجام دادید از خودتان تشکر خواهید کرد.

2. محل عکاسی خود را آماده کنید

مکانی زیبا برای عکاسی به معنی عکس‌های زیباتر است، اما تعجب خواهید کرد که با چه چیزی می‌توانید مکانی زیبا خلق کنید. سه آیتم اصلی برای ایجاد مکانی درست و اصولی برای عکاسی نیاز است که داشته باشید: پس زمینه، نور و دوربین.

بیشتر بخوانید: بک‌‌‌ گراند عکاسی لباس؛ صفر تا صد عکس از لباس با پس زمینه

مکانی زیبا برای عکاسی به معنی عکس‌های زیباتر است
مکانی زیبا برای عکاسی به معنی عکس‌های زیباتر است

پس زمینه

برای اینکه رنگ‌های خود را برجسته کنید، عوامل حواس‌پرتی را به حداقل برسانید و حس تمیزی به عکس‌هایتان بدهید، برای این‌کار باید پس‌زمینه‌ای سفید یا روشن داشته باشید. می‌توانید یک رول کاغذ سفید بخرید تا از آن به عنوان پس‌زمینه استفاده کنید.

برای نتیجه بهتر، از یک گیره یا نوار چسب برای نگه داشتن کاغذ استفاده کنید و آن را روی زمین پهن کنید تا هرگونه چین و چروک از بین برود. نهایتا سوژه خود را روی پس زمینه قرار دهید.

اگر عکس را می‌خواهید در سایت استفاده کنید، بهتر است طبق استاندارد فروشگاه‌های جهانی عمل کنید و از پس زمینه سفید استفاده کنید. پس‌زمینه‌های رنگی برای جلب توجه و همچنین ایجاد حس در تصویر مناسب هستند، برای مثال: رنگ‌های پاستیلی، رنگ مکمل اکثر محصولات بازار لباس‌های زنانه و بچه‌گانه هستند، رنگ‌های قرمز، زرد و نئون دارای حرارت و جلب توجه زیادی هستند و باید با دقت از آنها استفاده کنید.

نورپردازی

شما می‌توانید بهترین دوربین دنیا را داشته باشید، اما اگر نورپردازی مناسبی نداشته باشید، عکس‌هایی خواهید گرفت که هیچ بیننده‌ای نخواهند داشت. اگر بتوانید مکان عکاسی خود را در اتاقی با نور طبیعی زیاد قرار دهید (و در طول روز که نور در بهترین حالت خودش است عکس بگیرید) ممکن است نیازی به خرید نور مصنوعی نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: عکاسی محصول؛ تنظیمات دوربین، تجهیزات لازم، ایده و راهنمای اجرا

خرید تجهیزات نورپردازی می‌تواند کار را برایتان بسیار راحت‌تر کند
خرید تجهیزات نورپردازی می‌تواند کار را برایتان بسیار راحت‌تر کند

اما اگر توانایی مالی دارید، خرید تجهیزات نورپردازی می‌تواند کار را برایتان بسیار راحت‌تر کند. شما قادر خواهید بود تقریباً در هر مکانی که بخواهید و در هر زمانی از روز یا شب عکاسی کنید. یک کیت نورپردازی شامل:

 • خود منبع نور
 • یک سافت باکس یا چتر عکاسی برای پخش نور به طوری که در همه جا نور یکدست باشد
 • یک پایه برای نگه داشتن نور با سافت باکس
 • چند عدد باتری (اگر منبع نورتان شارژی است)
 • رادیو تریگر

3. نور را تنظیم کنید 

هدف از نورپردازی در عکاسی لباس این است که نور بصورت نرم و یکنواخت در سراسر سوژه باشد. نباید لباس را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، چراکه کنتراست شدید به همراه سایه‌های تیز ایجاد خواهند شد.

اگر از کیت نورپردازی استفاده می کنید،منبع نور را به همراه چتر عکاسی یا سافت باکس، با زاویه 45 درجه به محصول خود بتابانید. این عمل کمک می‌کند تا مطمئن شوید که نور به طور یکنواخت پخش شده است. دقت کنید که لباس خیلی به بک‌گراند تصویر نزدیک نباشد، در غیر این صورت پس از گرفتن عکس، سایه‌ی لباس را در بک‌گراند خواهید دید.

برای اطمینان از اینکه نوردهی شما درست است، اگر از دوربین‌های DSLR استفاده می‌کنید، از نورسنج دوربین خود استفاده کنید. از طریق منظره یاب نگاه کنید و تنظیم کنید تا نشانگر روی صفر باشد.

4. از خلاقیت در عکاسی لباس استفاده کنید

ظاهر لباس شما، نه تنها محصولات شما را به نمایش می گذارد، بلکه برای کل فروشگاه آنلاین شما جلوه و معنا ایجاد می‌کند. در بخش زیر چند ایده برای ظاهر عکستان گفته‌ایم که می‌تواند عکستان را زیر و رو کند:

 • پهن کردن روی زمین: عکاسی از لباس به‌صورت پهن شده روی زمین به شکلی است که به‌طور مستقیم از بالا عکاسی می‌شود (عکاسی فلت لی).
 • آویز کردن: عیبی ندارد که در عکستان از آویز لباس استفاده کنید. این یک تکنیک ساده است که می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی کند.
 • مدل انسانی: اگر بودجه کافی دارید، مدل‌ها روشی ایده‌آل برای کمک به مشتریان شما هستند تا تصور کنند پوشیدن لباس‌ها به چه شکل است.
 • مانکن‌: مهم‌ترین نکته برای استفاده از مانکن در عکاسی لباس این است که، اطمینان حاصل کنید لباس دقیقا مانند این باشد که در تن انسان است (اگر گشاد به نظر می رسد و غیره) و با مانکن تناسب دارد.

بیشتر بخوانید: ۱۹ ایده عکاسی تبلیغاتی خلاقانه که بازدید محصولات را چندبرابر می کنند

ظاهر لباس شما در تصویر برای کل فروشگاه آنلاین شما جلوه و معنا ایجاد می‌کند
ظاهر لباس شما در تصویر برای کل فروشگاه آنلاین شما جلوه و معنا ایجاد می‌کند

5. دوربین خود را تنظیم کنید

تنظیمات دوربین شما می‌تواند تصاویر شما را عالی یا نابود کند. قبل از عکاسی از لباس‌های خود حتما با موارد زیر آشنا شوید:

دیافراگمدیافراگم با عدد f در تنظیمات دوربین نمایش داده می‌شود (به عنوان مثال، f-2.8، f-16). دیافراگم فوکوس را کنترل می‌کند و کمک می‌کند بیشتر خود محصول در مرکز توجه باشد. اطمینان حاصل کنید که دیافراگم خود را بالای f-11 قرار دهید تا نقاط بیشتری از لباس شما در فوکوس کامل باشد.
ISOISO را زیر 600–640 نگه دارید، ایزوی بالاتر نویز ایجاد می‌کند که، باعث می‌شود عکس‌ها مانند حلقه فیلم به نظر برسند.به طور پیش فرض ISO خود را در 100 یا 200 نگه دارید تا وضوح مطلوبی داشته باشید.  
تعادل رنگ سفیدتعادل رنگ سفید به دوربین کمک می‌کند تا رنگی را که از سنسور می‌گیرد تفسیر کند. تعادل رنگ سفید خود را بر اساس نوع نوری که استفاده می‌کنید (نور طبیعی خورشید، LED، فلورسنت یا تنگستن) انتخاب کنید یا آن را روی Auto تنظیم کنید و اجازه دهید دوربین بجای شما تصمیم بگیرد. 
تنظیمات دوربین برای عکاسی از لباس

6. بی نهایت عکس بگیرید

خجالتی نباشید، تا جایی که می‌توانید از زوایای مختلف عکس بگیرید. از تمام زوایای محصول عکاسی کنید و مدام ستاپ را تغییر دهید و ازمون و خطا کنید تا به نتیجه مطلوب برسید. از این کار پشیمان نخواهید شد. اگر عناصر خاصی مانند گلدوزی یا مهره در لباستان دارید، از زاویه نزدیک عکس بگیرید تا بازدیدکنندگان شما بتوانند آنها را با جزئیات تمام ببینند.

به طور کلی، شما قرار است چندین عکس از هر محصول در وب سایت خود داشته باشید. بازدیدکنندگان شما به سادگی خرید نمی‌کنند، اگر نتوانند بگویید ظاهر آن چگونه است. یا بدتر از آن ممکن است بخاطر سفارش اشتباه مشتری مجبور شوید روزانه بارها با آنها دست و پنجه نرم کنید و این جدال در صورتی است که محصول شما آن چیزی که آنها انتظار دارند نیست.

7. ادیت نهایی

پس از عکاسی باید تصاویر را برای فروشگاه آنلاین خود ادیت کنید. هدف از ادیت پس از عکاسی این است که عکس‌های شما زیبا، حرفه‌ای و در واقعی‌ترین شکل ممکن به نظر برسند. 

بیشتر بخوانید: عکاسی از لباس با موبایل؛ چطور از لباس با موبایل عکس بگیریم؟

هدف از ادیت پس از عکاسی این است که عکس‌های شما زیبا، حرفه‌ای و در واقعی‌ترین شکل ممکن به نظر برسند. 
هدف از ادیت پس از عکاسی این است که عکس‌های شما زیبا، حرفه‌ای و در واقعی‌ترین شکل ممکن به نظر برسند

شما می‌توانید یک ادیتور حرفه‌ای برای ادیت تصاویر خود استخدام کنید که خیالتان از هر بابتی راحت باشد. برون سپاری به یک متخصص می‌تواند صرفه جویی زیادی در هزینه و زمان در مقابل یادگیری ادیت تصاویر از ابتدا داشته باشد. اگر ترجیح می دهید خودتان این کار را انجام دهید، ابتدا باید اصول اولیه ویرایش عکس را یاد بگیرید. سپس، از یک برنامه ویرایش تصویر برای بهبود عکس‌های خود استفاده کنید و آنها را در همه کانال‌های فروش و بازاریابی خود به اشتراک بگذارید . 

بیشتر بخوانید: ایده عکاسی لباس و فشن؛ ژست و سبک‌های عکاسی ۲۰۲۲

تجهیزات عکاسی را آماده کنید

در حالی که تنظیم صحنه جلسه عکس برای نتیجه ماموریت بسیار مهم است، بررسی تجهیزات به یک متخصص نیاز دارد – بنابراین ما فقط به طور خلاصه به موارد اصلی از چک لیست خود اشاره می کنیم. هر یک از آنها 10-20 زیر بند دارد که به تیم ما کمک می کند مطمئن شود که هیچ چیز به شانس رها نشده است. برای اینکه بتوانید ایده ای در مورد کارهایی که عکاستان قبل از عکاسی باید انجام دهد داشته باشید، سه چیز اصلی است:

 1. راه اندازی دوربین و سه پایه
 2. تنظیم و بررسی نور
 3. آماده سازی پس زمینه

ایده های عکاسی از لباس 

ما به شدت توصیه می‌کنیم در مرحله برنامه‌ریزی برای عکاسی از پوشاک خود، در پینترست و اینستاگرام از ایده‌هایی که وجود دارد ایده بگیرید، اما در اینجا نکاتی را برای بهبود تصاویرتان آورده‌ایم که دقت کردن به آنها خالی از لطف نیست:

از چوب لباسی استفاده کنید

همه چوب لباسی‌ها از جنس فولاد ضد زنگ یا پلاستیک معمولی گوشه کمد دیواری نیستند، بلکه ما جنس‌های متفاوتی از چوب لباس داریم مانند: چوبی، سیمی رترو، چوب لباسی روکش ساتن برای ژاکت و حتی چوب لباسی با نگین وجود دارد! این چوب لباسی‌ها به ایجاد شخصیت در تصویرکمک می کند، از طرفی نیز باعث می‌شود سوژه با مخاطب بهتر ارتباط بگیرد.

تصویری نزدیک از یک کت تک و شلوار مردانه را روی یک چوب لباسی تیره جامد تصور کنید یا لباس پرنسسی دخترانه را روی یک چوب لباسی با مروارید سفید تصویر کنید.

تمام رنگبندی‌ها را عکاسی کنید

اگر ژاکت‌هایی در رنگ‌های پاستلی با چند رنگ مختلف یا پیراهن‌هایی با چند طرح گل متفاوت دارید، می‌توانید با عکاسی درست و خلاقانه کل مجموعه را به نمایش بگذارید.

می‌توانید آن‌ها را به صورت تا شده روی هم جمع کنید، در چوب لباسی بپوشانید یا حتی گاهی اوقات روی تخت آن‌ها را پهن کنید و عکس بگیرید. وجود همه انواع رنگ‌ها در یک تصویر کمک می‌کند تا ذهن مشتری را به سمت این فکر هدایت کند که چه رنگی برای آنها مناسب‌تر است و از طرفی وحود رنگبندی در تصویر به جذاببت آن کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: ایده عکاسی محصول؛ عکاس برای افزایش فروش!

ظاهری آماده ایجاد کنید

در دنیای آنلاین شاپ‌ها کسی که بهترین عکس را می‌گیرد، فروش و به طبع آن درآمد بیشتری دارد. برخی از مشتری‌ها مهارت‌های ظاهری محدودی دارند و نشان دادن ظاهر شیک به آن‌ها کمک می‌کند این لباس را در کمد لباس خود بهتر ببینند.

شما می توانید آن را در حالت فلت لی یا به عنوان یک لباس آویزان از چوب لباسی انجام دهید.

بینندگان اکسسوری دوست دارند

تصاویر لباس برای شبکه‌های اجتماعی نه تنها خلاقیت بیشتر را اجازه می‌دهد، بلکه به آن نیاز دارد. شما باید تصویرتان را در فید کاربر برجسته کنید تا کاربر چند ثانیه روی عکستان تامل کند.

اکسسوری مانند: گردنبند، کمربند، روسری، کتاب، گل‌های خشک، دستبند، عینک، لوازم ورزشی،… می‌تواند به شما کمک کند تا تصویرتان را جذاب‌تر کنید و همچنین به چیدمان‌تان نیز کمک کند.

معجزه کلوزآپ برای آنلاین شاپ‌ها

عکاسی از نزدیک یا همان کلوز آپ، به آنلاین شاپ‌ها کمک می‌کند شکاف بین خرید آنلاین و آفلاین را پر کنند. شما می‌توانید با عکاسی کلوزآپ، کیفیت، بافت، جزئیات لازم لباس را با تمام ریزه کاری‌ها نشان دهید، به طوری که خریدار تقریباً احساس کند که آن را از نظر فیزیکی لمس کرده است.

قانون کلی این است: هر چه لباس های شما بهتر باشد، مشتریان بالقوه شما انتظار تصاویر بیشتری به شیوه کلوزآپ دارند.

جمع بندی

دنیای تجارت الکترونیک روز به روز درحال گسترش است و نمی‌توانیم منکر این شویم که هرکسی برای درآمد وارد این دنیا شده است، باید خودش را بوسیله ابزارهای تولید محتوا مجهز کند. عکاسی، پایه و اساس حیات شبکه‌های اجتماعی است، پس بر همه‌ی فعالین حوزه تجارت الکترونیک واجب است که هرچقدر هم اندک راجب عکاسی بدانند.

منبع: ++

بک دراپ چاپی

بک دراپ فومی طرح آجر

365,000 تومان
494,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
350,000 تومان
1,380,000 تومان1,860,000 تومان
1,380,000 تومان1,860,000 تومان
218,000 تومان468,000 تومان
258,000 تومان373,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
350,000 تومان

بک دراپ چوبی

بک دراپ چوبی کد ۲۵۴

494,000 تومان
295,000 تومان
295,000 تومان350,000 تومان
چک لیست لباس برای عکسای چیست؟

قبل از شروع عکاسی از لباس باید لباس را به ترتیبی که در زیر آورده‌ایم چک کنید تا هنگام ادیت کمترین زحمت را برایتان داشته باشد:
تمام لباس را از بالا به پایین با دقت بررسی کنید تا هر گونه مشکل یا نقص را پیدا کنید.
هرگونه چین و چروک را که می‌بینید، اتو کنید یا بخار دهید.
برای پاک کردن گرد و غبار از برس پرز می‌توانید استفاده کنید.
از قیچی برای جدا کردن نخ‌های اضافی استفاده کنید.
لباس را روی چوب لباسی قرار دهید یا طوری قرار دهید که دوست دارید در عکس نهایی به نظر برسد، سپس یک بار دیگر آن را از نظر فنی بررسی کنید تا زدگی یا پارگی نداشته باشد.

قبل از شروع عکاسی چه چیزهایی را باید رعایت کنیم؟

راه اندازی دوربین و سه پایه
تنظیم و بررسی نور
آماده سازی پس زمینه

آیا تمام رنگبندی‌ها را در عکس استفاده کنیم؟ چرا؟

می‌توانید آن‌ها را به صورت تا شده روی هم جمع کنید، در چوب لباسی بپوشانید یا حتی گاهی اوقات روی تخت آن‌ها را پهن کنید و عکس بگیرید. وجود همه انواع رنگ‌ها در یک تصویر کمک می‌کند تا ذهن مشتری را به سمت این فکر هدایت کند که چه رنگی برای آنها مناسب‌تر است و از طرفی وحود رنگبندی در تصویر به جذاببت آن کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *