راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی

پس زمینه عکاسی چوبی

پس زمینه عکاسی چوبی یکی از پرکاربردترین پس زمینه‌ها در عکاسی است که شما می‌توانید از آن برای انواع سوژه‌ها از عکاسی محصول گرفته تا کودک و نوزاد استفاده کنید. پس زمینه در یک عکس، اگر بیشتر از خود سوژه مهم نباشد، می‌تواند به همان اندازه مهم باشد. وقتی پس‌زمینه یک تصویر با موضوع آن هماهنگ ‌شود، زمانی است که جادوی عکاسی اتفاق می‌افتد. موقعیت، زاویه، سوژه، نور، عمق، همگی با پس زمینه ترکیب می‌شوند تا تصویری جذاب ایجاد کنند.

چوب متریال خوبی برای پس زمینه عکاسی است. اما هنگام استفاده از این پس زمینه، باید از چند ترفند استفاده کنید تا مطمئن شوید که از همه قابلیت‌های آن به‌درستی استفاده کرده‌اید. یک پس زمینه با کیفیت، تصویری واضح و بدون ازدحام و شلوغی ایجاد می‌کند که تمرکز را روی سوژه شما می‌آورد و مشتریان را به خرید وادار می‌کند. چنین پس زمینه‌ای می‌تواند به شما در فروش آنلاین کمک کند. در این مقاله راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی و ترفندهای مؤثر برای بهتر کردن عکس‌هایتان را معرفی می‌کنیم.

راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی

ترفندهای مختلفی برای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی وجود دارد که اگر آن‌ها را به کار ببرید، می‌توانید پس زمینه‌های زیبا و متفاوتی داشته باشید. در ادامه به برخی از این ترفندها اشاره می‌کنیم.

اولین مرحله در راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی، انتخاب چوب مناسب است.
اولین مرحله در راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی، انتخاب چوب مناسب است.

انتخاب چوب

اولین مرحله در راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی، انتخاب چوب مناسب است. به ظاهری که می‌خواهید پس زمینه شما داشته باشد، فکر کنید. آیا می‌خواهید ظاهری جدید و مجلل داشته باشد یا می‌خواهید قدیمی ‌و نوستالژیک به نظر برسد؟

به خاطر داشته باشید که این پس زمینه تصویر شما است و مختار هستید هر جور که دوست دارید آن را انتخاب کنید. اینکه یک پس زمینه عکاسی روشن می‌خواهید یا تیره، کاملا به شما و سوژه مورد نظر شما بستگی دارد. بنابراین موادی را خریداری کنید که احساس می‌کنید جواب‌گوی نیازهای شما است.

بیشتر بخوانید: تجهیزات عکاسی از غذا

چوب کاج وزن سبکی دارد.

چوب کاج رنگ روشنی دارد و کار با آن آسان است. شما می‌توانید آن را همانطور که هست، استفاده کنید و یک پس زمینه چوبی روشن داشته باشید یا کمی‌ رنگ مخصوص چوب به آن اضافه کنید. از طرف دیگر، چوب کاج وزن سبکی دارد. بنابراین به‌راحتی می‌توانید پس زمینه خود را حرکت دهید و آن را در هر جایی که لازم است، قرار دهید.

شما می‌توانید تخته‌های بلند 2 متری بخرید و اگر لازم شد، آن‌ها را از وسط اره کنید یا از مغازه‌دار بخواهید آن‌ها را برای شما برش دهد. همچنین می‌توانید تخته‌های کوتاه‌تر را انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توانید هر پس زمینه‌ای که می‌خواهید را به هر اندازه داشته باشید.

حتی می‌توانید دو صفحه برای خود درست کنید؛ یکی را به عنوان پس زمینه ایستاده و دیگری را به عنوان پس زمینه کف (برای عکس‌های بالا) استفاده کنید. نکته مهمی‌که باید در نظر داشته باشید این است که تخته‌ها باید به اندازه کافی ضخیم باشند تا پیچ‌هایی که در آن‌ها استفاده می‌کنید، به‌نوعی مخفی شوند.

توجه داشته باشید که شما مجبور نیستید تخته بخرید. می‌توانید از چوب‌هایی که در خانه دارید، استفاده کنید. در صورت استفاده از تخته‌های قدیمی،‌ مطمئن شوید که هیچ نشانه‌ای از موریانه، کپک یا قارچ در چوب‌ها وجود ندارد، زیرا باعث ضعیف‌شدن چوب می‌شوند و این احتمال وجود دارد که حشرات را وارد خانه خود کنید.

390,000 تومان490,000 تومان
170,000 تومان370,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان

بیشتر بخوانید: پس زمینه عکاسی ارزان بسازیم!

ایجاد ظاهر کهنه در راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی

 وازلین را در امتداد درزها، نزدیک لبه‌ها و روی پترن‌های چوبی جالب قرار دهید.
وازلین را در امتداد درزها، نزدیک لبه‌ها و روی پترن‌های چوبی جالب قرار دهید.

اگر می‌خواهید پس زمینه چوبی شما کهنه‌نما باشد، مقدار زیادی ژله پترولیوم (وازلین) را روی نقاطی از تخته‌ که می‌خواهید ظاهر کهنه داشته باشد، بمالید. اگر پس زمینه خود را رنگ چوب زده‌اید، این کار را بعد از خشک شدن رنگ انجام دهید.

توصیه می‌شود وازلین را در امتداد درزها، نزدیک لبه‌ها و روی پترن‌های چوبی جالب قرار دهید. مراقب نحوه استفاده از وازلین باشید و سعی کنید پترن‌هایی را که در چوب رایج نیستند، مانند اشکال هندسی یا موج ایجاد نکنید.

شک‌شدن رنگ، معمولا بین چند ساعت تا یک روز کامل طول می‌کشد.
شک‌شدن رنگ، معمولا بین چند ساعت تا یک روز کامل طول می‌کشد.

سپس با استفاده از رنگ اکریلیک پایه آب و قلمو، پس زمینه خود را رنگ کنید. شما می‌توانید از هر رنگی که دوست دارید و با اهداف شما مطابقت دارد، استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که همه سطح چوب از جمله قسمت‌های وازلین‌زده را به‌خوبی پوشش داده‌اید.

اجازه دهید رنگ خشک شود. خشک‌شدن رنگ، معمولا بین چند ساعت تا یک روز کامل طول می‌کشد. پس از خشک شدن رنگ، لایه بالایی را با استفاده از کاردک فلزی بتراشید.

بهترین راه برای انتقال عمق، گنجاندن برخی عناصر در پیش زمینه، میانه و پس زمینه است.

تکه‌هایی از رنگ که روی وازلین را پوشانده‌اند، برداشته می‌شوند و چوب زیر آن نمایان می‌شود. همچنین می‌توانید از کاغذ سنباده استفاده کنید تا رنگ ظاهری فرسوده داشته باشد. اکنون پس زمینه کهنه‌نمای شما حاضر است و می‌توانید برای عکاسی‌های خود از آن استفاده کنید.

استفاده از پایه پشتیبانی در راهنمای استفاده از پس زمینه عکاسی چوبی

اگر می‌خواهید عکس‌ها را در فضای باز یا وسط اتاق بگیرید، از پایه پشتیبان استفاده کنید.
اگر می‌خواهید عکس‌ها را در فضای باز یا وسط اتاق بگیرید، از پایه پشتیبان استفاده کنید.

برای استفاده از پس زمینه عکاسی، باید آن را به چیزی مانند دیوار تکیه دهید تا بایستد. این کار می‌تواند بسیار محدودکننده باشد، به خصوص اگر می‌خواهید عکس‌ها را در فضای باز یا وسط اتاق بگیرید. با استفاده از یک پایه پشتیبان می‌توانید این مشکل را حل کنید.

یک تخته به اندازه خود صفحه بردارید و به یکی از لبه‌های آن یک لولا متصل کنید. بسته به تخته‌ای که استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد از یک لولای بسیار کوچک استفاده کنید. همچنین ممکن است مجبور باشید از چند لولا برای محکم‌تر کردن محور استفاده کنید.

390,000 تومان490,000 تومان
170,000 تومان370,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
شما می‌توانید از لولا برای محکم‌تر کردن محور استفاده کنید.
شما می‌توانید از لولا برای محکم‌تر کردن محور استفاده کنید.

در سمت مقابل جایی که می‌خواهید پایه تکیه‌گاه را وصل کنید، یک پیچ را وارد صفحه کنید. پیچ دوم را ده سانتی‌متر بالاتر از لبه‌ای که می‌خواهید روی زمین قرار دهید، وارد پایه تکیه‌گاه کنید. از این دو پیچ به‌عنوان نقاط لنگر استفاده کنید. آن‌ها را با سیم به یکدیگر متصل کنید تا مانع از لیز خوردن پایه تکیه‌گاه ‌شوند.

برای حمایت بهتر، بهتر است پایه را در مرکز صفحه حدود پانزده سانتی‌متر از بالای صفحه وصل کنید. طناب باید به اندازه‌ای بلند باشد که صفحه برای پایداری بهتر با یک خمیدگی جزئی به سمت عقب بایستد. با این ترفند می‌توانید هر نوع عکسی که نیاز دارید را با پس زمینه چوبی خود بگیرید.

بیشتر بخوانید: پس‌ زمینه عکاسی محصول

پایه را در مرکز صفحه حدود پانزده سانتی‌متر از بالای صفحه وصل کنید.

ترفندهای با کیفیت‌تر کردن عکس‌ها با پس زمینه چوبی

حال که پس زمینه چوبی شما به گونه‌ای است که می‌توانید هر نوع عکسی که می‌خواهید را بگیرید، در ادامه ترفندهایی را برای باکیفیت کردن عکس‌ها با پس زمینه چوبی معرفی می‌کنیم.

از نور خوب استفاده کنید

نور خوب جوهر هر عکس خوب است. هنگام استفاده از پس زمینه چوبی، حفظ کنتراست در یک محدوده خاص بسیار مهم است. پس زمینه خیلی روشن می‌تواند تمرکز را از روی سوژه منحرف کند و فوکوس را از بین ببرد. پس‌زمینه‌های خیلی تاریک هم می‌توانند سوژه را به‌طور نامطلوبی شاخص و برجسته کنند. بنابراین، باید پس زمینه را با توجه به موضوع خود انتخاب کرده و به نور توجه داشته باشید.

مرکز توجه بودن سوژه را فراموش نکنید

ممکن است در برخی عکس‌ها مشاهده کرده باشید که پس زمینه بیشتر از سوژه به اصطلاح توی چشم است. بنابراین، مطمئن شوید که در عکس‌های خود روی سوژه تمرکز می‌کنید نه روی پس زمینه. سوژه در عکس‌های شما باید مرکز نقطه کانونی باشد و پس زمینه تنها به‌عنوان یک ابزار پشتیبان عمل کند. همچنین پس زمینه باید مکمل موضوع باشد و آن را برجسته کند. گاهی اوقات یک پس زمینه نامناسب باعث می‌شود سوژه غیرجذاب به نظر برسد.

حفظ کنتراست در یک محدوده خاص بسیار مهم است.

از پس زمینه چوبی مات استفاده کنید

پس زمینه‌های براق ممکن است زیبا به نظر برسند، اما برای عکاسی مناسب نیستند. یک پس زمینه مات طرح‌های گوی‌مانند روی تصویر ایجاد نمی‌کند، اما پس زمینه براق می‌تواند بازتاب داشته باشد و عکس را نامرغوب نشان دهد.

سوژه را در موقعیت مناسب قرار دهید

لازم نیست همیشه سوژه را در وسط کادر قرار دهید. بهترین کار این است که از قانون یک سوم پیروی کنید. طبق این قانون، شما باید مهم‌ترین عناصر عکس‌های خود را خارج از مرکز قرار دهید؛ 2 خط افقی و 2 خط عمودی را تجسم کنید و سوژه را در جایی که خطوط یکدیگر را قطع می‌کنند، قرار دهید.

رعایت این قانون در بیشتر موارد ترکیب عکس شما را بهبود می‌بخشد و می‌تواند به شما کمک کند تعادل بهتری بین سوژه اصلی و پس زمینه پیدا کنید؛ اما همانطور که می‌دانید، عکاسی دنیای هنر و خلاقیت است و هیچ قانونی نمی‌تواند دست و پای شما را ببندد.

سوژه را زاویه‌دار قرار دهید

زاویه‌بندی مناسب برای ایجاد ترکیب درست در عکس ضروی است. حتماً سوژه و یا لوازم موجود در عکس را نسبت به پس زمینه زاویه دهید. این تکنیک بیشتر زمانی مورد استفاده دارد که سوژه در مقابل پس زمینه رنگی ثابت به تصویر کشیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: بک گراند عکاسی کیک

شما باید مهم‌ترین عناصر عکس‌های خود را خارج از مرکز قرار دهید
شما باید مهم‌ترین عناصر عکس‌های خود را خارج از مرکز قرار دهید.

عمق ایجاد کنید

انتقال عمق گام مهم دیگری در گرفتن عکس‌های حرفه‌ای است. اگر این قانون را نادیده بگیرید، عکس‌های شما در نهایت احساس صاف و خسته‌کننده‌ای ایجاد می‌کنند. بهترین راه برای انتقال عمق، گنجاندن برخی عناصر در پیش زمینه، میانه و پس زمینه است. به‌عنوان مثال، می‌توانید سوژه را به دوربین نزدیک‌تر کنید یا می‌توانید از تکنیک محو پس زمینه استفاده کنید.

اگر سوژه‌تان در پیش‌زمینه ظاهر شود و پس‌زمینه‌تان تار شود، می‌توانید یک عمق میدان کم ایجاد کنید. برای این کار تنظیم دیافراگم را در دوربین خود انتخاب کنید، کمترین f-stop را انتخاب کرده و فاصله خوبی از سوژه خود بگیرید.

پس زمینه چوبی یک ابزار بسیار مفید و همه‌کاره است که می‌توانید از آن برای انواع عکاسی‌ها شامل عکاسی غذا، محصول یا حتی برای عکس‌های نوزاد استفاده کنید. با استفاده از تکنیک‌های بسیار ساده می‌توانید جلوه‌های خلاقانه زیادی برای پس زمینه چوبی خود بسازید؛

به عنوان مثال می‌توانید پس زمینه را کهنه‌نما کنید. به یاد داشته باشید که از قبل فکر کنید و پس زمینه را با نیازهای خود تنظیم کنید. اگر قصد استفاده از آن برای عکاسی غذاها، حیوانات یا کودکان را دارید، حتما از مواد غیر سمی استفاده کنید و نکات ایمنی را در نظر بگیرید.

منبع +++

390,000 تومان490,000 تومان
170,000 تومان370,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
390,000 تومان490,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
در انبار موجود نمی باشد
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان
270,000 تومان370,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *